top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraZdena Živa

Hypnóza a předsudky

Co když bude dělat, co nechci? Co když zapomenu, jak se jmenuju? Co když se mi někdo dostane pod kůži a zjistí něco, co nikomu nechci říct….. takových „co když“ je kolem hypnózy hodně. Mýty a předsudky kolem hypnózy vznikají díky různým show, ve kterých zhypnotizovaný štěká, zapomene své jméno. Ano i toto je součást dovedností, které hypnoterapeut může udělat. Může, ale nemusí. I nůž můžete použít na ukrojení chleba, nebo jako zbraň. Stejně tak hypnózu můžete použít jako prostředek k pobavení okolí, nebo jako terapii, která vám pomůže při překonání strachu a nedůvěry.

Hypnóza je změněný stav vědomí, stav tranzu, kdy klient komunikuje se svým nevědomím, se součástí sama sebe. A naše nevědomí chce pro nás jen to nejlepší. V hypnóze vždy děláte jen ty věci, které jsou v souladu s vaším přesvědčení. V hypnotickém stavu jste sami sobě pojistkou a sami v sobě máte nastavené etické hodnoty, které nepřekročíte.

Z mého pohledu je hypnotický stav ten, kdy se pohybuji na hranici mezi bdělým stavem a stavem těsně před usnutím, přesně vím a vnímám co se děje, jen už nechci na nic reagovat. Mám pocit, že když budu chtít tak vstanu a půjdu pryč, ale vlastně nechci vstát a nechci jít pryč. Chci jen poslouchat a vnímat hlas toho, kdo mne hypnózou provází. Je to stav, který mám pod kontrolou.

Hypnóza je velmi dobrý nástroj k tomu, aby klient posílil své sebevědomí, zlepšil kvalitu spánku, zklidnil se, zbavil se obav a strachů, nešel řešení pro danou situaci.

Hypnóza má přesně takové možnosti, jaké si klient umí představit. Naše mysl nemá hranice, hranice si nastavujeme jen mi sami.110 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page