Vyhledat
  • Zdena Živa

Hypnóza a předsudky

Co když bude dělat, co nechci? Co když zapomenu, jak se jmenuju? Co když se mi někdo dostane pod kůži a zjistí něco, co nikomu nechci říct….. takových „co když“ je kolem hypnózy hodně. Mýty a předsudky kolem hypnózy vznikají díky různým show, ve kterých zhypnotizovaný štěká, zapomene své jméno. Ano i toto je součást dovedností, které hypnoterapeut může udělat. Může, ale nemusí. I nůž můžete použít na ukrojení chleba, nebo jako zbraň. Stejně tak hypnózu můžete použít jako prostředek k pobavení okolí, nebo jako terapii, která vám pomůže při překonání strachu a nedůvěry.

Hypnóza je změněný stav vědomí, stav tranzu, kdy klient komunikuje se svým nevědomím, se součástí sama sebe. A naše nevědomí chce pro nás jen to nejlepší. V hypnóze vždy děláte jen ty věci, které jsou v souladu s vaším přesvědčení. V hypnotickém stavu jste sami sobě pojistkou a sami v sobě máte nastavené etické hodnoty, které nepřekročíte.

Z mého pohledu je hypnotický stav ten, kdy se pohybuji na hranici mezi bdělým stavem a stavem těsně před usnutím, přesně vím a vnímám co se děje, jen už nechci na nic reagovat. Mám pocit, že když budu chtít tak vstanu a půjdu pryč, ale vlastně nechci vstát a nechci jít pryč. Chci jen poslouchat a vnímat hlas toho, kdo mne hypnózou provází. Je to stav, který mám pod kontrolou.

Hypnóza je velmi dobrý nástroj k tomu, aby klient posílil své sebevědomí, zlepšil kvalitu spánku, zklidnil se, zbavil se obav a strachů, nešel řešení pro danou situaci.

Hypnóza má přesně takové možnosti, jaké si klient umí představit. Naše mysl nemá hranice, hranice si nastavujeme jen mi sami.92 zobrazení0 komentář

© 2018 Živá Změna, Já věřím na víly